Maseczka z glinką różową i białą

Feel sexy pytała czy będę robić maseczki tak oczywiście. Miałam je w planach już od dłuższego czasu. Dziś maseczka do cery naczynkowej, z problemami, zaczerwienieniami, alergicznej, ogólnie cery problematycznej. Maseczkę robiłam dla znajomej ja mam zupełnie inny typ cery. Taka maseczkę nakładamy raz w tygodniu na 5-10 minut. Pamiętajmy aby przez ten czas zraszać twarz np. woda. Po upływie określonego czasu twarz  spłukujemy letnia wodą. Ja mam cerę suchą odwodnioną w zawiązku z czym niedługo zrobię sobie maseczkę z glinka żółtą, która niedługo też pojawi się na blogu. Do każdego typu cery trzeba wybrać odpowiednie glinki a także oleje. W tej maseczce jest sporo płatów owsianych które świetnie będą neutralizować podrażnienia i zaczerwienienia.

IMG_3673.jak-zmniejszyc-fotke_pl IMG_3674.jak-zmniejszyc-fotke_pl IMG_3675.jak-zmniejszyc-fotke_pl

Nie dodawałam żadnych olejów zapachowych maseczka sama w sobie pachnie ładnie. Co sądzicie czy używacie maseczek?

Skład:

Glinka różowa, biała, woda demineralizowana, olej makadamia, olej lniany, sorbitol, konserwant, płatki owsiane

Działanie:

Maseczka przeznaczona do cery problematycznej

 

26 komentarzy


 1. Maseczek nie uznaję, bo po zastosowaniu jakiejkolwiek mam skórę suchą i w za małym rozmiarze. Od czasu do czasu walnę sobie lekki peeling, rano obowiązkowo krem ochronny i tyle.

  Odpowiedz

 2. Zgadzam się, że domowe maseczki są świetne. Przede wszystkim znamy składniki, a to jest wielki plus. Maseczki z glinką nie stosowałam, ale może czas zacząć? :)

  Odpowiedz

 3. Coś dla mnie :D Muszę zacząć w końcu używać glinek, zdecydowanie za mało czasu poświęcam mojej zaczerwienionej cerze naczynkowej.

  Odpowiedz

 4. Domowe maseczki są najlepsze. Te na bazie glinki uwielbiam. Kiedyś przygotowywałam nawet bardzo podobną i potwierdzam, że była niezastąpiona w swym działaniu :)

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>