Sól do kąpieli z morza martwego

Właściwości:

Sól pozyskuje się w procesie odparowywania wody morskiej. Uzyskany produkt różni się znacznie od tradycyjnej soli kuchennej: poza chlorkiem sodu (sól kuchenna) w soli z Morza Martwego znajdziesz chlorek magnezu, chlorek potasu, a także sód, chrom, cynk, mangan, miedź, żelazo. Sól ta bogata jest w bromki, jodki, siarczany i węglany. Stężenie siarczanów, SO42-, jest bardzo małe, natomiast stężenie bromków w wodzie jest najwyższe na świecie.

Dlatego też kąpiele przygotowane z  Soli z Morza Martwego dają możliwość załagodzenia objawów atopowego zapalenia skóry, pomagają uporać się ze skórą swędzącą i przesuszoną, goją wypryski na ciele i twarzy. Zawarte w soli składniki przynoszą ulgę obolałym mięśniom – np. po treningu na siłowni lub naciągnięte przy pracy, w bólach stawów i kręgosłupa. Ponadto sól z Morza Martwego wspomaga terapie leczenia łuszczycy i grzybicy. Pomaga oczyścić organizm z toksyn. Poza kąpielami sól można stosować jako preparat do okładów, a nawet dodatek do kosmetyków.

Kąpiele – do wanny z gorącą wodą wsypać 2 łyżki soli z Morza Martwego, rozpuścić, zażywać kąpieli przez 20-30 minut lub łyżkę soli rozpuścić w 5 litrach wody i moczyć stopy przez 15 minut.

Moja sól jest akurat z cytryną, a dokładniej ze skórą z cytryny, z olejkiem z pestek winogron, olejkiem z pestek wiśni, i olejkiem cytrynowym i kilkoma kroplami barwnika żółtego

PB011197.jak-zmniejszyc-fotke_pl PB011198.jak-zmniejszyc-fotke_pl

2 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>